Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Indie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Indie.

Tygří rezervace Mélghát

Tygří rezervace Mélghát

V oblasti jihozápadní Indie se ve státě Maháráštra rozkládá rozsáhlá tygří rezervace Mélghát – Melghat Tiger Reserve. Zaujímá oblast v pahorkatině Gavilgahr v jižní části pohoří Satpura. Prostředí je charakterizováno krásnými hustými listnatými lesy, které se staly domovem pro necelou čtyřicítku plachých bengálských tygrů.

celý článek

 

George Town, obchodní centrum města Madrás

George Town, obchodní centrum města Madrás

Na jihovýchodě Indie se rozkládá rozlehlá metropole Madrás, která vznikla spojením několika přerostlých vesnic. Nemá tedy žádné centrum a je možné ji rozdělit do několika četných obvodů, které jsou vzájemně propojeny čtyřmi komunikacemi. Jednou z těchto částí města je i George Town, který je jakýmsi obchodním centrem Madrásu, nazývaného též Čennai.

celý článek

 

Lódíovské zahrady v Dillí

Lódíovské zahrady v Dillí

Během procházky hlavním městem Indie, můžete zavítat do Lódíovských zahrad (Lodi Gardens), které patří k nejkrásnějším parkům v Dillí. Pravidelně se v nich schází vyznavači jógy, běžci a další sportovci, ale procházet se sem chodí také přední politici s rodinami, doprovázení osobními strážci.

celý článek

 

TAJ MAHAL v Indii - Příběh o obrovské lásce

TAJ MAHAL v Indii - Příběh o obrovské lásce

Těžko by se našel někdo, kdo o něm ještě neslyšel. Obrázky tohoto architektonického skvostu zná snad téměř každý. Přesto, když spočinete na tomto místě “tváří v tvář”, ta nebetyčná krása vás doslova omráčí. Úchvatný monument z bílého mramoru předčí očekávání všech. A nepochybně proslulost světové památky, zařazené na seznam UNESCO, také umocňuje pravdivý příběh, který ji provází. Příběh o obrovské a nehynoucí lásce.

celý článek

 

Váránasí - svaté město a krematorium hinduistů

Váránasí  - svaté město a krematorium hinduistů

Váránásí je starší než historie, starší než tradice, starší dokonce než legendy a ještě dvakrát tak staré jako to všechno dohromady. V tomto městě je smrt důvodem k oslavě.

celý článek

 

Viktoriino nádraží v Bombaji

Viktoriino nádraží v Bombaji

Jednou z nejrušnějších dopravních křižovatek v celé Indii je bombajská železniční stanice Čatrapati Šivádží (Chhatrapati Shivaji), která byla původně známá jako Viktoriino nádraží. Její historie sahá do konce 19. století, kdy ji navrhl britský architekt Frederick William Stevens. V roce 2004 byla budova zapsána na Seznam kulturního dědictví UNESCO.

celý článek

 

Buddhistický Ladakh a jeho festival

Buddhistický Ladakh a jeho festival

Ladakh je bývalé království na severu Indie ukryté před zraky lidí za hradbou Himálaje. Buddhismus do této oblasti pronikl poprvé v 8. století, kdy tudy procházel tibetský věštec a mág Padmasambava, který víru šířil za hranice Indie, kde vznikla. Ne nadarmo se oblast nazývá malý Tibet pro svoji jedinečnou a zachovalou buddhistickou kulturu.

celý článek

 

Sikandra, místo posledního odpočinku Akbara Velikého

Sikandra, místo posledního odpočinku Akbara Velikého

Vesnička Sikandra se rozkládá ve střední Indii, asi 8 kilometrů severozápadně od Agry. Je známá především jako místo posledního odpočinku velkého mughalského vládce Akbara. Jeho mauzoleum ležící uprostřed nádherné zahrady je nepřehlédnutelnou dominantou obce.

celý článek

 

Ross Island – základna britské trestanecké kolonie

Ross Island – základna britské trestanecké kolonie

Součástí souostroví Andamany, které je svazovým teritoriem Indie, je i ostrůvek Ross Island rozkládající se ve vodách Andamanského moře, asi 2 km východně od hlavního města Port Blair situovaného na ostrově South Andaman. Ostrůvek má spoustu turistických lákadel, jako například v džungli ukryté zříceniny starých britských budov.

celý článek

 

Lepakshi (Lépakší) – vyhledávané poutní místo

Lepakshi  (Lépakší) – vyhledávané poutní místo

Malá obec Lepakshi (Lépakší) ležící 15 km východně od města Hindupur v indickém státě Ándhrapradéš je významným a vyhledávaným poutním místem. Asi kilometr východně od centra se totiž nachází obrovská monolitická socha Nandina – Šivova býka. Kromě toho zde najdete ještě tři významné svatyně věnované Šivovi, Višnovi a Vírabhadrovi.

celý článek

 

Kalkata - Chowringhee (Čauringí)

Kalkata - Chowringhee (Čauringí)

Chowringhee (Čauringí) je hlavní tepnou Kalkaty, která je dnes známá spíše pod názvem Jawaharlal Nehru Road. V epoše rádže byla vyhlášenou módní promenádou lemovanou těmi nejlepšími hotely a obchody, ve kterých mohla nakupovat snad jen indická smetánka.

celý článek

 

Bombaj - Marine Drive

Bombaj - Marine Drive

Pobřežní promenáda Marine Drive v Bombaji je známá také pod názvem „Královnin náhrdelník“ podle šňůry třpytivých pouličních světel, která ji lemují. Oficiálně se však jmenuje Netaji Subhash Chandra Road a vytváří široký oblouk podél mořského pobřeží. Táhne se v délce několika kilometrů a spojuje severní a jižní konec Bombaje.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená v Indii

Poznejte zemi rozdílných kultur a mystiky. Na poznávacích zájezdy s místními  českými průvodci procestujete to známé - Taj Mahal, Váranásí, Jaipur, Goa, ale i to neznámé.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko