Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Indie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Indie.

Novodobé divy světa - Tádž Mahal

Novodobé divy světa - Tádž Mahal

Jednou z nejznámějších a nejvíce okouzlujících staveb světa je indický Tádž Mahal v Ágře, který nechal postavit mughalský císař Šáhdžahán na památku své milované manželky Mumtáz Mahaly. Ta předčasně zemřela v roce 1631, stavba je tak smutnou upomínkou velké lásky. V roce 2007 byl Tádž Mahal prohlášen novodobým divem světa.

celý článek

 

Ladakh - treky v indickém Himaláji

Ladakh - treky v indickém Himaláji

Tam na úplném severu Indie, východně od Kašmíru, tam za hradbou Himálaje, se rozprostírá prastaré království Ladakh. Oblast tak „neindická“ jak jen si můžeme představit. Oblast buddhistických klášterů, modlitebních praporků vlajících a roznášejících modlitby za všechny živé do celého světa. Oblast je pro svoji jedinečnou kulturu, která zde však nebyla ničena tak, jako v sousedním Tibetu, přezdívána malý Tibet.

celý článek

 

Sedm novodobých divů světa

Sedm novodobých divů světa

Dne 7. července roku 2007 bylo v portugalském Lisabonu vyhlášeno nových sedm divů světa. O tom, která z památek, staveb či přírodních unikátů, bude mít tu čest se ocitnout na tomto seznamu, bylo hlasováno prostřednictvím internetu. Ankety se tehdy zúčastnilo přes 100 milionů lidí z celého světa. Hlasovali jste také? Víte, které památky nakonec zvítězily?

celý článek

 

Nainítál - v indických horách

Nainítál - v indických horách

V nově vzniklém středoindickém státě Uttaráňčal se v pohoří Kumáón rozkládá pěkná horská stanice Nainítál (Nainital). Byla pojmenována podle smaragdově zelených očí (naina) Šivovy manželky Parvátí. Na severním břehu velkého sladkovodního jezera (tál) se tyčí chrám zasvěcený této bohyni.

celý článek

 

Fatéhpur Síkrí

Fatéhpur Síkrí

Ve středu Indie se ve státě Uttarpradéš nachází známé a poměrně hojně navštěvované městečko Fatéhpur Síkrí (Fatehpur Sikri), kde žije okolo 30 tisíc obyvatel. Město bylo vybudováno podle přesného plánu. Má 6 km dlouhé hradby s devíti branami, paláce a mešity byly postaveny v jednotném mughalském stylu.

celý článek

 

Corbettův národní park

Corbettův národní park

Mezi údolím řeky Rámgangy a podhůřím Himálaje se na ploše 1318 kilometrů čtverečních rozprostírá Corbettův národní park (Corbett National Park). Park se pyšní řadou „nej“ – je nejstarší, nejrozsáhlejší, nejznámější a také nejkrásnější přírodní rezervací v Indii. Jelikož je zahraničními turisty poměrně hojně navštěvován, je také parkem komerčně nejvyužívanějším.

celý článek

 

Sirhind – až za hranice Indie

Sirhind – až za hranice Indie

Město Sirhind ležící v severoindickém státě Harijána a Paňdžáb, náleželo v období od 16. do 18. století k nejvýznamnějším sídlištím v této části země. Jde o bývalé sultánské rezidenční sídlo Pathan Sur, z jehož masivních pevností, které jej obklopovaly, se dodnes podařilo dochovat jen trosky.

celý článek

 

Bombaj - Brána Indie

Bombaj - Brána Indie

Hlavní a nejslavnější dominantou Bombaje, ležící na jihozápadě Indie, je kamenná stavba, které se říká Brána Indie. Byla vystavěna na památku návštěvy krále Jiřího V. a královny Marie v roce 1911, kteří se zde zastavili cestou do dillíského Darbáru. Od té doby brána vítá cestovatele mířící k indickým břehům.

celý článek

 

Amritsar je městem sikhů

Amritsar je městem sikhů

Necelých 30 km od hraničního přechodu mezi Indií a Pákistánem se rozkládá Amritsar – hlavní město státu Paňdžáb a také nejsvatější město všech sikhů. Toto dnes milionové město založil v roce 1577 čtvrtý sikhský guru Rám Dás na místě, které mu daroval tehdejší mughalský císař Akbar.

celý článek

 

Maidán, místo oddechu v Kalkatě

Maidán, místo oddechu v Kalkatě

Pokud si budete chtít při návštěvě indické Kalkaty odpočinout od ruchu velkoměsta, zamiřte do parku Maidán, který se rozprostírá na ploše 400 hektarů a je zeleným srdcem metropole. Na západě je park ohraničen řekou Huglí a na východě rušnou dopravní tepnou Čauringí. V parku narazíte na několik zajímavých lokalit a objektů, rozhodně tak stojí za návštěvu.

celý článek

 

Sto chrámů Vrindávanu

Sto chrámů Vrindávanu

V oblasti střední Indie se na břehu řeky Jamuny rozkládá město Vrindávan (Brindavan), které je považováno za jedno z nejposvátnějších míst v Indii. Představuje důležité poutní místo pro zbožné hinduisty, kteří věří, že právě zde mladý Krišna prožil milostný románek s pastýřkou Rádhou.

celý článek

 

Chamba, město ukryté v kopcích

Chamba, město ukryté v kopcích

Chamba je přibližně dvacetitisícové město ukryté v kopcích indického Himáčalpradéše. V 10. století bylo vybráno jako hlavní město někdejšího stejnojmenného knížecího státu a dodnes může se pyšnit mnoha starými zachovalými chrámy. Chamba zůstala dodnes centrem celé oblasti.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená v Indii

Poznejte zemi rozdílných kultur a mystiky. Na poznávacích zájezdy s místními  českými průvodci procestujete to známé - Taj Mahal, Váranásí, Jaipur, Goa, ale i to neznámé.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko