Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lódíovské zahrady v Dillí

Během procházky hlavním městem Indie, můžete zavítat do Lódíovských zahrad (Lodi Gardens), které patří k nejkrásnějším parkům v Dillí. Pravidelně se v nich schází vyznavači jógy, běžci a další sportovci, ale procházet se sem chodí také přední politici s rodinami, doprovázení osobními strážci.

Lódíovské zahrady jsou oblíbeným místem pro pořádání pikniků a obyvatelé metropole Dillí si do nich přicházejí odpočinout od ruchu velkoměsta. Zahrady byly upraveny na park v roce 1936. Zasloužila se o to manželka tehdejšího místokrále, lady Willingdonová. Dnes zahrady představují „zelené plíce“ Dillí. Jsou protnuty mnoha cestičkami lemovanými stromořadími, všude okolo se rozkládají udržované trávníky a pestrobarevné květinové záhony. V zahradách jsou uloženy hrobky z 15. století, které patří členům dynastií Sajjidů a Lódíů, kteří byli posledními dillískými sultány. Mnohé z hrobek nesou stopy po původním tyrkysovém keramickém obložení a kaligrafii.

Lódiovské zahrady
Lódiovské zahrady
Lódiovské zahrady

K vidění je zde osmiboká hrobka Muhamada Šáha, třetího vládce sajjidovské dynastie, který vládl v letech 1434 – 1444. Tato hrobka se pyšní elegantními proporcemi a je údajně nejstarší v zahradách. Největší je však hrobka Bará gumbad (Velká kupole), ke které patří ještě přilehlá mešita z roku 1494 a ubytovna. U vchodu do zahrad se z ulice South End Road klene kamenný most Áthpula (což by se dalo doslova přeložit jako „osm mol“) pocházející ze 17. století. Západně od něj jsou patrné zdi obepínající hrobku Sikandara Šáha, jež vládl v letech 1489 – 1517.

- jap -

Článek byl zobrazen 4 727 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená v Indii

Poznejte zemi rozdílných kultur a mystiky. Na poznávacích zájezdy s místními  českými průvodci procestujete to známé - Taj Mahal, Váranásí, Jaipur, Goa, ale i to neznámé.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko