Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalkata - Chowringhee (Čauringí)

Chowringhee (Čauringí) je hlavní tepnou Kalkaty, která je dnes známá spíše pod názvem Jawaharlal Nehru Road. V epoše rádže byla vyhlášenou módní promenádou lemovanou těmi nejlepšími hotely a obchody, ve kterých mohla nakupovat snad jen indická smetánka.

Tato dnes rušná dopravní tepna nese jméno po fakíru Jungle Giri Čauringím, který zde kdysi žil. Na severním konci ulice se tyčí jeden z nejelegantnějších a nejluxusnějších hotelů v Indii, hotel Oberon Grand. Vznikl v 70. letech 19. století a zpočátku byl nazýván Grand Hotel. V době svého vzniku byl považován za nejoblíbenější, nejmódnější a nejpřitažlivější hotel v zemi. Tato okázalá viktoriánská budova se pyšní honosnými interiéry a v jednotlivých pokojích čekají na hosty dokonce postele s nebesy. Díky svému přívětivému čajovému salónku a znamenitým restauracím se hotel stal doslova kalkatskou legendou.

Nová tržnice, Čauringí (Chowringhee)
Foto: Nová tržnice, Čauringí (Chowringhee) - JeremyRichards | Shutterstock.com

Za hotelem můžete navštívit Novou tržnici, jejíž obchody rozmístěné podél navzájem propojených chodeb nabízí širokou škálu zboží, ale některé z nich jsou specializované na úzký sortiment. Tržnice byla postavená v roce 1874 a sídlí v objektu s hodinovou věží. K nejstarším podnikům patří židovská cukrárna a pekárna Nahoum´s, kde si můžete vybrat z nabídky lákavých sušenek, sladkých fondánů ze směsi cukru a sirupu i kořeněných koláčků. 

Na jižním konci Čauringí si u Park Street můžete všimnout budovy Asijské společnosti, kterou v roce 1784 založil vášnivý orientální badatel sir William Jones. Právě jemu se podařilo zjistit, že latina a sanskrt mají společný původ. Sanskrt tak pokládal za „matku všech jazyků“. V budově Asijské společnosti se dnes nachází muzeum a knihovna, která opatruje sbírku obsahující více než 60 tisíc starých a velmi vzácných rukopisů v sanskrtu, ale také perštině a arabštině. K vidění jsou zde i jiné artefakty, jako například skalní nápis z 3. století před Kristem nebo folia z Pádšáhnámy popisující historii vlády mughalského císaře Šáhdžahána z pera Abdula Hamída Lahórího. 

- jap - 

Další články z Indie:
Bombaj - Marine Drive
Novodobé divy světa - Tádž Mahal
Ladakh - treky v indickém Himaláji
Nainítál - v indických horách
Fatéhpur Síkrí

 

Článek byl zobrazen 6 048 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená v Indii

Poznejte zemi rozdílných kultur a mystiky. Na poznávacích zájezdy s místními  českými průvodci procestujete to známé - Taj Mahal, Váranásí, Jaipur, Goa, ale i to neznámé.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko