Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nainítál - v indických horách

V nově vzniklém středoindickém státě Uttaráňčal se v pohoří Kumáón rozkládá pěkná horská stanice Nainítál (Nainital). Byla pojmenována podle smaragdově zelených očí (naina) Šivovy manželky Parvátí. Na severním břehu velkého sladkovodního jezera (tál) se tyčí chrám zasvěcený této bohyni.

Předhůří indického Himálaje, v oblasti Nainítálu, je místem, kde odedávna žili a i v současnosti žijí světci, sádhuové a velcí guruové. V minulosti představoval Nainítál letní metropoli Spojených provincií britské nadvlády. Dnes je již součástí indického státu Uttaráňčal. Okolo zdejšího jezera je rozlehlé prostranstvím, které je oblíbeným rekreačním centrem a vede tudy i oblíbená promenáda. Na břehu jezera byl v roce 1890 vystavěn Boat House Club, který působí jako půjčovna plachetnic a gumových člunů. Také je střediskem mnoha aktivit.


Foto: jezero v horách poblíž Nainítálu

Další hezkou historickou budovou je koloniální guvernérova letní rezidence St. Joseph´s School postavená roku 1889, starý správní úřad, který je nyní sídlem Nejvyššího soudu Uttaráňčalu či městská knihovna. Nejvýraznější církevní památkou je gotický kostel St-John-in-the-Wilderness ozdobený krásnými vitrážemi. V jeho interiéru se nachází historické lavice z tmavého dřeva.

Nainítál je vyhledávaným centrem pěších turistů, jsou zde totiž ideální podmínky pro turistiku. Město je výchozím místem mnoha stezek, z nichž jedna protíná pláně a hustě zalesněné pohoří Ajarpata a končí u vyhlídek Tiffin Top a Dorothy´s Seat. Právě odtud se můžete pokochat panoramatickou podívanou na jezero a okolí. Nedaleko je v lese ukrytá stará soukromá veřejná škola s výstižným názvem Sherwood College. Cesta Upper Cheena Mall vede na vrchol hory Naina, ze kterého se naskýtá strhující scenérie horských pásem. Ti, kdo se na takové výstupy necítí, mají možnost vypravit se lanovkou na Snow View, odkud je vidět malebnou kulisu okolního pohoří.

Okolí Nainítálu je doslova poseto několika poklidnými malými jezery, které obklopují opravdu husté lesy. Na výlet se můžete vydat například do 22 km vzdáleného Bhímtálu či k devíticípému jezeru Naukučija tál, které oplývá množstvím ptactva. Dalším krásným místem je 22 km vzdálený Sattál, kde najdete seskupení sedmi jezer. K nejhezčím koutům této oblasti však patří Muktéšvar ležící 30 km daleko. Přitažlivé jsou také sady v nedalekém Rámgarhu.

- jap -

Předchozí články z Indie:
Fatéhpur Síkrí
Corbettův národní park
Sirhind – až za hranice Indie
Bombaj - Brána Indie
Amritsar je městem sikhů

Článek byl zobrazen 4 542 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Dovolená v Indii

Poznejte zemi rozdílných kultur a mystiky. Na poznávacích zájezdy s místními  českými průvodci procestujete to známé - Taj Mahal, Váranásí, Jaipur, Goa, ale i to neznámé.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko